SLNEČNICOVÝ LECITÍN ꔷ spoznaj svoj krém 3

Slnečnicový lecitín je ďalšou funkčnou zložkou gll krémov. Lecitín sa ľahko vstrebáva a je vynikajúcim nosičom aktívnych látok, ktoré chceme pokožke dodať. Je prírodný, rastlinný a dá sa aj jesť. Takáto je to super surovina 🙂

Je to látka prirodzene prítomná v ľudskom tele a preto je veľmi dobre tolerovaná bez vytvárania iritácie. Zo zdravotného hľadiska je bytostne dôležitá hlavne pre správnu funkciu mozgu a srdiečka, teda krvného obehu a ciev, kde pomáha udržiavať cholesterol v rozpustnej forme a tak mu bráni usádzať sa na stenách ciev. Nachádza sa v tele ako živá stavebná bunková membrána. Zjednodušene – je súčasťou bunkových membrán. Pomáha tak prenášať nervové vzruchy medzi bunkami.

Lecitín v kozmetike

Paralela v použití v kozmetike je, že má vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým pomáha ostatným zložkám krému dostať sa do hlbších vrstiev kože a zlepšiť ich vstrebateľnosť. Zlepšuje tak priestupnosť zložiek krému bunkovými stenami.
Tým pádom je pocit na pleti po krátkej chvíli od nanesenia krému veľmi príjemný, pokožka nelepí a transport účinných zložiek do hlbších vrstiev pokožky je dokonalý. To vedie následne k viditeľným zmenám na pokožke v podobe čistenia pórov, tuhosti a pevnosti pleti a jej rozjasnenia.

Lecitín má medovo hnedú farbu a konzistenciu tuhého medu. Je veľmi plastický. Na pokožke podporuje jej pružnosť a jemnosť bez toho, aby ju vysúšal. Môže pôsobiť na optimalizáciu funkcií pokožky a pri spomaľovaní tvorby vrások. Pomáha pleti dýchať a neupcháva póry. Celkovo ponúka veľa kladných účinkov, preto je v našej výrobe veľmi obľúbený.

Postupným vývojom sme v receptúre ponechali lecitín slnečnicový, ktorý nahradil ten sójový z prvopočiatkov našej výroby. Slnečnicový lecitín nenesie záťaž modifikácie (ako sójový) a je ešte lepšie tolerovaný. Získava sa zo semien slnečnice. Okrem týchto úžasných vlastností má ešte ďalšiu, podobnú ako včelí vosk. Pôsobí aj ako emulgátor, teda pomáha spájať vodu a olej a vytvára jemné štruktúry, ktoré dopĺňajú pevné spoje tvorené včelím voskom.

Pre užívateľa to znamená, že krém je skutočne smotanovo hladký a príjemný a stále absolútne prírodný a prirodzený pre našu pokožku.

slnečnicový lecitín

Podobne ako som spomínala pri včeľom vosku, rada by som opäť upriamila pozornosť na fakt, že spájať vodu a olej PRÍRODNE, aby sme docielili luxusu v ošetrení pokožky v podobe kompaktného krému, je náročné. Preto sme v gll vďační a hrdí na našu receptúru. Je jednoduchá, funkčná a účinná!

Používaním jednoduchých spojení prírodných zložiek vytvárame to najprirodzenejšie ošetrenie pokožky, aké si môžeme dopriať.

Vychutnávajte si gll krém s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie.

Gabika Utľak Šolcová - podpis

Vložiť komentár

Item added to cart.
0 items - 0,00