MARHUĽOVÝ OLEJ ꔷ spoznaj svoj krém 1

Marhuľový olej – základná výživná zložka gll krémov – je predmetom prvého dielu seriálu Spoznaj svoj krém. Zaradili sme ho na začiatok, keďže je významnou a najviac zastúpenou surovinou v gll krémoch. Jeho úlohou je vyživovať a chrániť pokožku.

Získava sa lisovaním marhuľových semien za studena. Je to tá najcennejšia olejnatá zložka semien, ktorá zabezpečuje budúcemu stromu marhule výživu a všetko to, čo malá rastlinka potrebuje. Využíva sa v čase od semienka cez fázu semenáčika až po fázu, kedy už čerpá rastlinka výživu z pôdy vlastnou koreňovou sústavou. A túto silu prináša marhuľový olej do gll krémov.

Spomedzi rastlinných olejov patrí marhuľový olej k najlepšie tolerovaným olejom pre pleť. To znamená, že nevytvára nežiadúce reakcie na pleti bežnej, ale ani citlivej alebo na pleti bábätka. Toto z gll krémov robí krém prvej voľby pre dokonalé prijatie každou pokožkou. Vďaka tomu ulahodí bábätku, dospievajúcemu aj dospelému človeku.
Má veľmi jemnú štruktúru, vďaka čomu sa dobre vstrebáva a necháva pleť voľne dýchať bez pocitu mastnoty. Najdôležitejšou vlastnosťou marhuľového oleja je, že obsahuje veľmi cenné výživné látky, ktoré dokážu pleť rozžiariť, regenerovať ju, upraviť jej tonus, zmäkčiť ju a pôsobiť hydratačne a protivráskovo.

Pri tvorbe receptúry gll krému padla voľba na marhuľový olej, ktorý sme doma bežne „raňajkovali“. Tento olej je totiž veľmi lahodný aj v kuchyni. Zázračne ochutí jednoduché zaparené vločky s ovocím a medom a vôňa, ktorú jedlu dodá, je neodolateľná.

Už od tejto prvej suroviny sú gll krémy naplnené zložkami, ktoré sú „jedlé“ a sú vyberané v súlade s filozofiou „čo do tela, to na telo“. Výsledkom je krém, ktorý prináša naozaj najprirodzenejšiu starostlivosť o pleť.

Vychutnávajte si gll krém s vedomím, že pre svoju pleť robíte to najlepšie.

Vložiť komentár

Item added to cart.
0 items - 0,00